Pro zahájení spolupráce si vyberte jeden z nabízených balíčků služeb, který nejlépe vyhovuje vašemu podnikání
Zhodnoťte množství služeb a úroveň podpory, kterou potřebujete
Uzavřeme smlouvu o poskytování služeb podle vámi vybraného balíčku
Převzímáme vedení a kontrolu Vašich daňových povinností
Účetní a daňové služby
Ano, každý podnikatel (OSVČ), který funguje v rámci standardního daňového režimu, je povinen v průběhu roku vést daňovou evidenci – tedy evidenci příjmů, výdajů, majetku a závazků v souladu se zákonem č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.
Tato evidence je nezbytná pro správný výpočet daňového základu při podání ročního daňového přiznání.
I v režimu paušální daně je nutné vést alespoň základní evidenci, protože:
Formálně tedy není povinnost vést klasickou daňovou evidenci, ale evidence příjmů je nezbytná.
1. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
2. Přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení) – sociální pojištění
3. Podobné jako u sociálního pojištění – výpočet doplatku nebo přeplatku na zdravotním pojištění.
Doplňkově (pokud je třeba):
Podmínky pro vedlejší činnost:
Z pohledu správy sociálního zabezpečení navíc můžete být vedlejší OSVČ i v případě, že pečujete o osobu mladší 10 let, která je závislá na péči jiné osoby ve stupni I (lehká závislost), nebo pečujete o osobu, která je závislá na péči jiné osoby ve stupni II, III nebo IV bez ohledu na věk, jestliže je zároveň osobou blízkou nebo žijete ve společné domácnosti.
Z pohledu zdravotní pojišťovny můžete být vedlejší OSVČ také v případě, že celý den pečujete alespoň o jedno dítě do sedmi let nebo o dvě děti do 15 let. Platí, že dítě nesmí být ve školce více než čtyři hodiny denně a školák nesmí chodit do družiny.
Kompletní přehled podmínek pro to, aby vaše podnikání spadalo do vedlejší činnosti, najdete na stránkách správy sociálního zabezpečení. Včetně toho, zda musíte splnění jednotlivých podmínek dokládat.
Jste-li OSVČ na vedlejší činnost, máme pro vás dobrou zprávu: minimální měsíční zálohy na zdravotní pojištění se vás netýkají. Při podnikání na vedlejší činnosti se totiž zdravotní pojištění vždy platí ze skutečně dosaženého zisku.
V prvním roce podnikání vůbec neplatíte zálohy a pojistné zaplatíte jednorázově až po podání Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ. A v dalších letech?